Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT
MENU
V Ješeticích pršelo nejvíce v celé republice

V Ješeticích pršelo nejvíce v celé republice

V Ješeticích na Benešovsku (Středočeský kraj) v noci pršelo nejvíce v celé České republice. Místní meteostanice tu naměřila srážkový úhrn 26,6 mm!

 

V noci z neděle 16. na pondělí 17. července do Ješetic také dorazil slejvák, který byl doprovázen bouřkou. Intenzita deště během noci dvakrát dosáhla hodnoty 200 mm/hr a 60 mm/hr a jednalo se tak o velmi silný déšť (slejvák). Škody zatím žádné hlášeny nejsou.

 

Intenzita deště je vůbec nejdůležitější údaj, kterým nás bombardují meteorologové. Intenzita je vyjádřená úhrnem dešťových srážek, tj. milimetry na metr čtvereční, ale tentokrát za pouhopouhou hodinu. Z intenzity pak lze snadno odvodit, jak moc vlastně prší: velmi slabý déšť – 0,25 mm/h, slabý déšť – 1 až 4 mm/h, déšť – 5 až 10 mm/h, silný déšť – 11 až 15 mm/h, velmi silný déšť (slejvák) – 16 mm/h až 50 mm/h. Vytrvalý déšť většinou nemívá přes 5 mm/h. Deště o vyšší intenzitě netrvají déle než několik minut. U deště o intenzitě kolem 20 mm/h se proto hovoří jako o přeháňce.

 

Tentokrát jsou výrazné srážkové rozdíly. Někde nepršelo vůbec. Kolik tedy spadlo od půlnoci do sedmé hodiny ranní? Ješetice 26,6 mm, Sedlec-Prčice 23 mm, Střezimíř 18,6 mm, Tábor 6,2 mm, Svatý Jan u Sedlčan 1,2 mm, Benešov 0,9 mm, Praha 0,4 mm. Na další místa se můžete podívat v přiložené mapě.

 

Níže můžete kliknout na obrázky (srážková mapa republiky a graf meteostanice Ješetice).

 

Tip: Číst další aktuality

Sdílet na Facebook
Zpět...
Všechna práva vyhrazena ©2023 PočasíČeskáSibiř.cz | Nastavení cookies
Tvorba stránek a systému: InGenius