Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT
MENU
Sněhová bouře

Sněhová bouře

Ve čtvrtek 20. ledna 2022 krátce před polednem dorazila na Českou Sibiř sněhová bouře. Konkrétně podle meteorologické stanice Ješetice se během čtvrt hodiny ochladilo z +2 °C na -2 °C, tedy o čtyři stupně a pocitová teplota klesla k -6 °C. Sněhová bouře trvala přibližně 30 minut a asi pětkrát zahřmělo. Po celou dobu byla velmi nízká dohlednost i díky čerstvému větru, který během chvilky komplikoval dopravu v okolí. Napadl čerstvý sníh a to 3 cm.

 

Dle aktuálního výhledu podle webu Počasí Česká Sibiř bude o víkendu výrazněji sněžit a to především v sobotu, kdy může napadnout až 12 cm s 91% pravděpodobností (údaj z 20. 1. v 17:00 hod.). Aktuální situaci můžete sledovat na úvodní stránce, kde si můžete vybrat nejbližší meteostanici a kliknout na více informací...

 

Sněhová bouře (též: vánice) je meteorologická událost s převažujícími silnými sněhovými srážkami doprovázená silným větrem a náhlým poklesem teplot. Sněhová bouře není vždy spojena jen se zimní sezónou, ale může se objevit i na jaře či na podzim (zdroj: Wikipedie).

 

Tip: Sledujte sněhové zpravodajství každý den - klikněte zde...

Sdílet na Facebook
Zpět...
Všechna práva vyhrazena ©2023 PočasíČeskáSibiř.cz | Nastavení cookies
Tvorba stránek a systému: InGenius