Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT
MENU
Kde se osvěžit?

Kde se osvěžit?

Léto je tady :-) Tak si ho pořádně užijte !

 

Přinášíme vám tipy, kde se osvěžit.

 

Ve Středních Čechách je spoustu možností. Můžete si vybrat placená i neplacená místa.

 

 1. Monínec - Pylský rybník (dočasně pro koupání uzavřen - špatná kvalita vody).

  Pilský rybník plnil účel koupaliště již v minulosti, postupem času se začal využívat pro chov ryb. Pro návrat k přírodnímu koupališti musel rybník projít řadou změn. Bylo nutné ho nejdříve vypustit, vyčistit od rákosí, kamenů
  a dalších nečistot. Pro příjemný vstup do rybníka byla vytvořena písečná pláž, na kterou navazuje opalovací louka. Zmizela i křoviska a zarostlé okolí, které rybník obklopovalo doposud a nahradil ho přírodní trávník.

  Pilský rybník je druhý v kaskádě rybníků a teče do něj lesní pramenitá voda. Díky potoku je zde neustálý proud, který zaručuje, že se voda ani v teplejším počasí nezkazí. Ryby, které v rybníku žijí, nejsou průmyslově dokrmovány, a tak není ovlivněna kvalita vody.

  Najdete zde volejbalové hřiště a nohejbalové hřiště, dětské hřiště, opalovací louku, vyhlídkové molo a kiosek (není pravidelně otevřen).

  Při příjezdu můžete zaparkovat na hlavním parkovišti u Restaurace M2, které je vzdáleno 250 metrů. Parkování i vstup na koupaliště je zdarma.

 2. Monínec - venkovní bazén u horního hotelu

  Užít si tu můžete také protiproud nebo perličkovou lázeň a hlavně božský výhled do krajiny Českého Meránu. Pro hosty ubytované v Areálu Monínec (Hotel Monínec, Nová Javorka, Čertovka, Apartmány) je využití venkovního bazénu zdarma. Pro ostatní hosty starší 13 let je bazén za poplatek, děti do 13 let v doprovodu rodičů mají vstup do bazénu zdarma. 

  Rozměry venkovního bazénu: 10 krát 8 metrů. Garantovaná teplota vody je 26 °C. Otevírací doba: každý den 9.00–21.00 (květen–říjen).

  Aktuální stav můžete sledovat prostřednictvím kamery.

 3. Monínec - vodní maxi skluzavka

  Vodní skluzavka měří celých 100 metrů. Adrenalin a osvěžení
  v jednom najdete na sjezdovce po levé straně lanové dráhy.

  Pokud se na tuhle atrakci chystáte, nezapomeňte si doma plavky!
  Vodní maxisluzavka je součástí Aktivity parku Monínec. Letošní novinkou našeho aktivity parku je aquaroller. Zobrazit ceník.

  Informace o areálu Monínec také na telefonu 314004539 (denně 8:00 - 22:00) nebo na stránkách Monínce.

       Aktuální stav můžete sledovat prostřednictvím kamery - aktivity park.

 

 1. Votice - koupaliště Pilař Celý areál koupaliště má více než 1,5 hektaru, obsahuje čtyři koupací nádrže – brouzdaliště (hloubka 40 cm), neplaveckou část (hloubka 120 cm) a plaveckou část (hloubka 300 cm). Připravena je dopadová plocha pro budoucí tobogán. Koupaliště má ještě biologickou část 700 m², kde dochází k čištění vody.

  Návštěvníkům je zde k dispozici restaurace s venkovní terasou (limo, káva, pivo, víno, zmrzliny, párek v rohlíku, smažený sýr apod.), toalety, převlékací kabinky, v zadní části areálu je umístěn dřevěný kiosek s prodejem nápojů.

  Připraven je prostor pro stolní tenis, postupně bude dobudováno beachvolejbalové hřiště.

  Přijíždějící návštěvníci mohou využít parkoviště přímo před areálem, parkování je bezplatné.

  Vstup do areálu přírodního koupaliště je dovolen pouze s platnou vstupenkou. Dětem do 15 let je povolen vstup pouze v doprovodu osoby starší 18 let. Každé dítě musí mít vlastní plavky. Děti do 3 let věku musí mít plavky s gumičkami  na nohavičkách. Do areálu je zákaz vstupu se zvířaty, po areálu je zakázáno pohybovat se na kole či kolečkových bruslích. Teplota vody byla v červnu 24 °C. Ceník: Osoby do 5,99 let vstupné neplatí, osoby 6 -14,99 let platí snížené vstupné ve výši 50 Kč/den, osoby starší 15 let platí vstupné ve výši 100 Kč/den, snížené vstupné po 16. hodině ve výši 50 Kč/den. Vstup do areálu přírodního koupaliště - vstupenka slouží ke vstupu i výstupu z areálu. Koupání v přírodním koupališti je na vlastní nebezpečí. Provozní doba areálu: dle počasí - úterý až neděle 10:00 - 20:00 hodin (červen - červenec - srpen - září). Chodí lidé v záběru kamery v plavkách? Areál je pravděpodobně otevřen... Zobrazit kameru. Informace o koupališti také na telefonu 317830111 (v pracovní dny).
 
Zdroj informací: Areál Monínec, město Votice
Sdílet na Facebook
Zpět...
Všechna práva vyhrazena ©2023 PočasíČeskáSibiř.cz | Nastavení cookies
Tvorba stránek a systému: InGenius