Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT
MENU
Kde byl nejvyšší náraz větru

Kde byl nejvyšší náraz větru

Ve čtvrtek 17. února 2022 bylo velmi větrno. Příčinou byl přechod hluboké tlakové níže Dudley přes jižní Skandinávii k východu. Z celé republiky byl nejsilnější náraz větru zaznamenán na stanici Sněžka-Poštovna 181 km/h. Další stanice naleznete níže kliknutím na tabulku.

 

Na České Sibiři byla nejvyšší rychlost zaznamenána po druhé hodině odpolední a to ve Střezimíři 112 km/h (náraz 140 km/h). Následovala stanice Jistebnice 87 km/h. Naopak stanice Sedlec-Prčice zaznamenala nejnižší rychlost za všech stanic a to ráno náraz 74 km/h. V Ješeticích byl překonán rekord z roku 2017 (72 km/h). Právě ve čtvrtek dopoledne byl nejvyšší náraz zaznamenán 76 km/h. Jde tedy o nejvyšší hodnotu od spuštění provozu meteostanice (stanice Ješetice meří již 10 let). Průměrná rychlost ve čtvrtek byla v Ješeticích 39 km/h. Meteostanice ve Střezimíři měří mimo zástavbu v otevřeném prostoru a naopak ostatní stanice měří v zástavbě rodinných domů, kde vítr obvykle dosahuje menší rychlosti.

 

V oblasti České Sibiře byl na mnoha místech přerušen el. proud i na několik hodin. Popadalo mnoho stromů a to zejména na železnici v úseku Heřmaničky - Chotoviny, kdy trať nebyla průjezdná několik hodin. Silný vítr a výpadky proudu uzavřely lyžování v areálech Monínec a Kvasejovice. Jen hasiči ve Středočeském kraji zaznamenali od půlnoci do páté hodiny odpolední téměř 800 technických zásahů, tedy jde o enormně zvýšený počet zásahů, informuje HZS Středočeského kraje.

 

V pátek večer, v noci na sobotu a v sobotu přes den se budou v nížinách objevovat nárazy větru kolem 70 km/h, na horách 110 km/h. S větrným počasím musíme počítat i v dalších dnech. Tip: Sledujte aktuální rychlost větru z místních meteostanic on-line (aktualizace každých 5 minut).

 

Sdílet na Facebook
Zpět...
Všechna práva vyhrazena ©2023 PočasíČeskáSibiř.cz | Nastavení cookies
Tvorba stránek a systému: InGenius