Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT
MENU
Jaká bude zima?

Jaká bude zima?

Prvním prosincem začína klimatologicka zima a stále častěji se v těchto dnech skloňuje otázka, jaká ta letošní vlastně bude. Podobně jako v minulých letech, i letos se občas objeví v bulvárních novinách předpovědi zvěstující tuhou zimu se sibiřskými mrazy a přívaly sněhu. Na druhé straně, dosavadní průběh počasí v letošním roce, kdy opět převažují teplotně výrazně nadprůměrné týdny i měsíce, zatím moc na tuhou zimu neukazuje. Očekává se na zimní měsíce změna?

 

Na základě aktuálních výstupů sezónních předpovědí očekávat spíš teplotně nadprůměrnou zimu. Srážek by mělo spadnout obvyklé nebo lehce nadnormální množství, což s ohledem na vyšší teploty bude znamenat pro nižší polohy spíše déšť než sníh. Nicméně je poměrně pravděpodobné, že i v celkově spíše teplejší zimě se občas dočkáme i kratších vpádů studeného vzduchu a sněhových vloček i v nížinách. Kdy se ale taková situace vyskytne, to už je mimo možnosti současných dlouhodobých prognóz.


Dodejme, že letošní předpovědi jsou teplotně (srážkově by letos mohla být bohatší) podobné těm z minulého roku. Ty se nakonec potvrdily a uplynulá zima byla na našem území teplotně nadprůměrná a srážkově průměrná (viz článek) přesně dle předpovědí před zimou.

 

TIP: Podívejte se na zimní kamery. Zobrazit kamery...

 

Chcete si přečíst další aktuality? Zobrazit aktuality...

 

Zajímají vás podrobnější informace včetně grafů? Číst více...

 

Zdroje informací: Michal Žák, in-pocasi.cz

 

Sdílet na Facebook
Zpět...
Všechna práva vyhrazena ©2023 PočasíČeskáSibiř.cz | Nastavení cookies
Tvorba stránek a systému: InGenius